پرداخت یار کیست؟

  • 3957 بازدید
  • 0 نظر
  • 14 خرداد 1398
  • نوشته شده توسط تیم تولید محتوای یک پی

پرداخت یار کیست؟

طبق آیین‌نامه اجراییِ فعالیتِ پرداخت یاران که از سوی بانک مرکزی صادر شده است، پرداخت یار شخصِ حقوقی ثبت شده بر اساس قوانین موضوعه جمھوری اسلامی ایران است که با انعقاد قرارداد با شرکت‌ھای ارائه‌دھنده خدمات پرداخت، امکان استفاده از ابزارھای پذیرش و اتصال به شبکه الکترونیکی پرداخت (شاپرک) را به‌صورت غیر مستقیم پیدا می کند. به این ترتیب پرداخت‌یار در چارچوب سند تدوینی از سوی بانک مرکزی و بر اساس قرارداد منعقده با شرکت‌ھای ارائه‌دھنده خدمات پرداخت (PSP) و شاپرک، می‌تواند پرداخت‌ھای بدون کارت از جمله پرداخت‌ھای درون‎برنامه‌ای مبتنی بر زیرساخت‌ھای ھمراه را برای پذیرندگان خود انجام داده و سپس به شبکه شاپرک ارسال کند.

 

موضوع فعالیت پرداخت یار

پرداخت یار پرداخت‌ھای بدون کارت از جمله پرداخت‌ھای درون برنامه‌ایِ مبتنی بر زیرساخت‌ھای ھمراه را دریافت و به شبکه شاپرک ارسال می‌کند. در واقع موضوعِ فعالیتِ پرداخت یارھا، ارائه خدمات پرداخت و نظارت بر عملکرد پذیرندگان پشتیبانی شده، پس از اتصال آن‌ھا به شبکه الکترونیکی پرداخت کشور است. طبق ضوابط بانک مرکزى جمھورى اسلامى ایران، شرکت‌ھاى داراى مجوز پرداخت یارى می‌توانند در فضاى موبایل و اینترنت که نیاز به کارت فیزیکی براى پرداخت نیست، سرویس‌ھاى متنوع و داراى ارزش‌افزوده براى مشتریان را ارائه دھند. این سرویس‌ھا نھایتا پردازش شده و به سمت شاپرک ارسال می‌شوند.

 

مجوز پرداخت‌یاری 

شرکت سرمایه گذاری بین المللی ریبورویال کیش  اخذ مجوز پرداخت‌یاری از سوی بانک مرکزی و شاپرک با عنوان “ریبوپی” و همکار شرکت یک پی ارائه دهنده درگاه های ریالی می باشد.

بیشتر بخوانید:  کرونا چه تاثیری بر فریلنسینگ داشت؟

 

به اشتراک گذاری این مطلب

نظرات
loading

لطفا نظر خود را در مورد این مطلب با ما به اشتراک گذارید

    آخرین اخبار