ﻣﺎ در ﮐﻨﺎر ﺷﻤﺎ ﻫﺴﺘﯿﻢ
ﺗﺎ ﺑﻪ ﭘﺎﺳﺦ ﺳﻮاﻟﺎﺗﺘﺎن ﺑﺮﺳﯿﺪ

ﻣﺎ در ﮐﻨﺎر ﺷﻤﺎ ﻫﺴﺘﯿﻢ  

ﺗﺎ ﺑﻪ ﭘﺎﺳﺦ ﺳﻮاﻟﺎﺗﺘﺎن ﺑﺮﺳﯿﺪ

ﺳﺆاﻟﺎت راﯾﺞ از ﯾﮏ ﭘﯽ (FAQ)

ثبت نام واحراز هویت

یک پی نقطه اتصال امن ایران به شبکه های پرداخت بین المللی بدون نیاز به داشتن حساب ارزی است.

برای ثبت نام در یک پی وارد لینک زیر شوید و با ثبت ایمیل و رمز عبور حساب کاربری خود را ایجاد نمایید:
  https://dashboard.yekpay.com/fa/auth/register

برای استفاده از خدمات یک پی نیاز به احراز هویت می باشد. داشتن کارت ملی یا پاسپورت، آدرس محل سکونت و کد پستی معتبر، شماره موبایل و حساب بانکی الزامیست.

مبالغی که از طریق هر یک از سرویس های یک پی برای کاربر واریز می شود، در حساب های مجازی مختص همان ارز ذخیره شده و امکان تبدیل حساب مجازی و برداشت از حساب مجازی، پس از تایید تراکنش ها برای کاربر مهیا می شود.

ریال، یورو، فرانک ، لیر ترکیه، درهم امارات، یوان چین، روبل روسیه، پوند.

یک پی ارائه دهنده سرویس های پرداخت بین المللی شامل درگاه پرداخت وبسایت برای کسب و کارهای آنلاین، درگاه پرداخت شخصی، یک پی لینک و دریافت حواله بین المللی است.

در صورتی که تراکنش ثبت شده ای در حساب کاربری خود داشته باشید امان حذف حساب کاربری نیست و در غیر این صورت مطابق با قوانین بین المللی اطلاعات شما تا 5 سال نزد یک پی محفوظ می ماند.

حساب کاربری شخصی: این حساب کاربری رایگان است و مختص اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

حساب کاربری کسب و کار: این حساب کاربری مختص اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد که یک وبسایت تایید شده در یک پی دارند و مبالغ بین المللی را از طریق درگاه پرداخت وبسایت دریافت می نمایند.

حساب کاربری کسب و کار ویژه: این حساب کاربری مختص اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد که بیش از یک وبسایت تایید شده در یک پی دارند و مبالغ بین المللی را از طریق درگاه های پرداخت وبسایت دریافت می نمایند.

درگاه پرداخت وبسایت

درحال حاضر درگاه ارزهای یورو و لیر را پشتیبانی می کند.

کارت های بانکی بین المللی مانند ویزاکارت و مسترکارت که ویژگی 3D Secure را داشته باشند امکان پرداخت روی درگاه را دارند.

برای دریافت درگاه پرداخت وبسایت باید محتوا (محصول یا خدمات)، قیمت گذاری ارزی در بازه 5 – 2500 یورو، مسیر پرداخت و پیش فاکتور با المان های دریافت اطلاعات مشتری قبل از پرداخت در سایت شما موجود باشد. 

تراکنش هایی که روی درگاه پرداخت وبسایت انجام می شوند پس از گذشت 25 روز تایید شده و امکان تبدیل آنها به ریال و واریز به حساب بانکی فراهم می شود.

برای اشخاص حقیقی: کارت ملی، شناسنامه و پروف آدرس شامل اجاره نامه دارای کد رهگیری یا سند مالکیت به نام شخص متقاضی 
برای اشخاص حقوقی: مدارک ثبتی شرکت شامل آگهی تاسیس و آخرین تغییرات به تاریخ روز، کارت ملی و شناسنامه صاحبان امضا

خیر، پلاگین های یک پی چند ارزی هستند و به صورت Out source تهیه شده اند و امکان ارائه رایگان آنها وجود ندارد.

پلاگین های ارائه شده Multi Currency (چندارزی) هستند و تمامی ارزهای تحت پشتیبانی درگاه را ساپورت می کنند.

توجه داشته باشید که حداقل مبلغ مورد پذیرش درگاه برای پرداخت 5 یورو می باشد.

بله امکان ریفاند تراکنش های بین المللی وجود دارد. کارمزد ریفاند 1.5 درصد است و از دریافت کننده کسر می شود.

دریافت وجه بین المللی

خیر، خرید از سایت های خارجی جزو خدمات یک پی نیست و یک پی ارائه دهنده سرویس های درگاه پرداخت به وبسایت ها جهت فروش محصولات و خدمات به صورت بین المللی است.

جهت تبدیل ارز محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید از 1 یورو تا هر مقدار که در حساب مجازیتان وجود دارد تبدیل ارز را انجام دهید.

جهت انتقال وجه از طریق یک پی گیرنده وجه حتما باید حساب کاربری یک پی داشته باشد. شما می توانید حساب مجازی خود را با کارت اعتباری شارژ کنید و آن را برای فرد گیرنده از طریق یک پی انتقال دهید. برای این انتقال باید از بخش Payout – another yekpay account اقدام نمایید.

 

توجه داشته باشید کارمزد برداشت وجه از حساب مجازی 5% است و مبلغ قابل برداشت مبلغی است که کارمزد 5% از آن کسر شده است.

وارد حساب کاربری خود شوید و در لینک مقابل نرخ ارزهای تحت پشتیبانی یک پی را مشاهده کنید: https://dashboard.yekpay.com/fa/exchange-rates

کارمزد تبادل ریال به سایر ارزها مبلغ ثابت 5000 ریال و کارمزد تبادل سایر ارزهابه ریال مبلغ ثابت 0.3 ارز مبدا است. برای مثال کارمزد تبدیل یورو به ریال 0.3 یورو می باشد.

کارمزد برداشت وجه ریالی از حساب مجازی 5 درصد است. واریز به یک پی و انتقال از حساب کاربری یک پی به حساب کاربری یک پی دیگر شامل کارمزد نمی شود.

درگاه پرداخت شخصی و یک پی لینک

درگاه پرداخت شخصی یک لینک  شخصی سازی شده برای شماست که برای دریافت وجوه از خارج از کشور کاربرد دارد. مشتریان شما با کلیک روی لینک درگاه پرداخت شخصی و یا اسکن QR Code وارد درگاه بانکی بین المللی شده و مبالغ مورد نظر را برای شما واریز می کنند.

جهت ساخت درگاه پرداخت شخصی به لینک زیر مراجعه نمایید:
https://dashboard.yekpay.com/fa/personal-gateway/start

جهت ساخت یک پی لینک به لینک زیر مراجعه نمایید:
https://dashboard.yekpay.com/fa/yekpay-link/create

درگاه پرداخت شخصی امکان دریافت مبالغ مختلفی را دارد اما در یک پی لینک مبلغ از ابتدا توسط دریافت کننده ثبت می شود.

تراکنش هایی که روی سرویس های یک پی لینک و درگاه پرداخت شخصی انجام می شوند پس از گذشت 7 روز تایید شده و امکان تبدیل حساب مجازی و واریز ریال به حساب بانکی در ایران فراهم می شود. 

حساب کاربری شما به نام شما و به صورت حقیقی ایجاد شده است. توجه داشته باشید که در صفحه درگاه پرداخت شخصی نام صاحب حساب کاربری برای پرداخت کننده نشان داده می شود.

پس از ساخت درگاه پرداخت شخصی و یا یک پی لینک می توانید لینک بدست آمده و یا QR code آن را برای واریز کننده ارسال نمایید، واریز کننده با کلیک روی لینک وارد صفحه پرداخت شده و پس از تکمیل فرم پرداخت وارد صفحه بانک می شود و با ثبت اطلاعات کارت خود مبلغ مورد نظر را برای شما واریز می کند.

سرویس های یک پی لینک و درگاه پرداخت شخصی تنها از ارزهای یورو و لیر را پشتیبانی می کنند.

توجه داشته باشید تعداد یک پی لینک فعالی که می توانید روی حساب کاربری پرسونال داشته باشی یک عدد است. شما می توانید از لینک مقابل https://dashboard.yekpay.com/fa/yekpay-link جهت فعال کردن یک پی لینک مورد نظر خود اقدام نمایید و یا حساب کاربری خود را جهت ساخت تعداد بیشتر ارتقا دهید.

ﺳﺆال دﯾﮕﺮی دارﯾﺪ؟  

ﻫﻤﯿﻦ اﻟﺎن ﺳﺆال ﺧﻮد را از ﻣﺸﺎورﯾﻦ ﻣﺘﺨﺼﺺ ﻣﺎ ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ