توافقنامه کاربری

در ﮐﻨﺎر ﻫﻢ رﺷﺪ ﺧﻮاﻫﯿﻢ ﮐﺮد

توصیه میکنیم قبل از استفاده از خدمات یک پی، موارد ذیل به دقت مطالعه و بررسی شود. استفاده از خدمات یک پی به منزله قبولی کلیه موارد مندرج در توافقنامه کاربری، قرارداد پذیرندگی و سیاستهای حریم خصوصی می باشد.

آخرین به روزرسانی خرداد 1400

سند حاضر توافقی حقوقی و لازم الاجرا بین شرکت راهکار پرداز یک پی (از این پس یک پی) و پذیرنده می باشد. پذیرنده با ثبت نام و یا استفاده از خدمات موجود در تارنما و اپلیکیشن یک پی، کلیه مفاد این قرارداد و تغییرات بعدی آن را بدون هرگونه استثنا و قیدی می پذیرد و خود را متعهد به اجرای مفاد آن می نماید. در صورتی که موادی از این قرارداد یا کلیت آن مورد توافق شما نیست، شما می بایست فوراً به استفاده از خدمات یک پی خاتمه دهید. با آنکه یک پی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا تغییرات عمده در این سند را به اطلاع شما برساند، اما این وظیفه شما خواهد بود که به صورت مداوم به آدرس این سند مراجعه کنید و از آخرین تغییرات آن اطلاع یابید. در صورتی که در مورد هر یک از بندهای این سند سوالی دارید، می توانید سوالات خود را با رایانامه [email protected] در میان بگذارید.

برای استفاده از خدمات و تایید این سند، شما باید بالغ و رشید باشید. با تایید این سند شما تایید می کنید که بالغ و رشید هستید و بیش از ۱۸ سال سن دارید و منع قانونی برای تایید این سند به صورت مستقل ندارید.

این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع مورد قبول در روابط یک پی و شما خواهد بود.

تعاریف

۱.۱) سرویس دهنده مبداء: منظور نهاد مالی است که یک پی با استفاده از زیرساخت های آن درگاه بانکی در اختیار پذیرندگان خود قرار می دهد.

۱.۲) قوانین موضوعه: منظور کلیه مقررات، قوانین، آیین نامه ها و بخشنامه های ایران و سایر کشورهایی که است که سرویس دهنده مبداء در آنها فعالیت می نماید که مربوط به موضوع قرارداد حاضر بوده و برای طرفین لازم الاجرا می باشد.

۱.۳) درگاه: منظور سامانه ای فنی است که کاربران با استفاده از کارت بانکی خود می توانند نسبت به پرداخت مبلغ مشخص شده به حساب مجازی پذیرنده اقدام نمایند.

۱.۴) کمیسیون یک پی: منظور درصدهای مشخص شده در وب سایت می باشد که یک پی به عنوان حق الزحمه خدمات دریافت می نماید.

۱.۵) حساب مجازی: منظور قسمت مشخصی از پنل کاربری می باشد که درآمد های حاصله پذیرنده در آن ذخیره می گردد و امکان تبدیل آنها به حساب های مجازی مختلف وجود دارد.

۱.۶) ساعت کاری: منظور ساعات بین ۹ الی ۱۷ در روز های شنبه تا چهارشنبه به استثنای تعطیلات عمومی در کشور ایران و استان تهران می باشد.

۱.۷) تلاطم شدید: منظور تغییر قیمت یورو و یا دلار به میزان بیش از 5 درصد در یک روز جاری است.

۱.۸) وبسایت: منظور وبسایت یک پی به آدرس https://yekpay.com می باشد.

۱.۹) کاربران: منظور اشخاصی هستند که با مراجعه به درگاه و با استفاده از کارت بانکی خود نسبت به تراکنش اقدام می نمایند.

۱.۱۰) Valid IP: منظور آدرس اینترنتی(IP) می باشد که توسط پذیرنده به یک پی اعلام می گردد و درخواست های مربوط به درگاه صرفا می بایست از این طریق صورت گیرد.


تعرفه خدمات

۳.۱) یک پی در ازای ارائه خدمات خود به پذیرنده مستحق حق الزحمه ای است که میزان و دیگر شرایط آن در وبسایت و با عنوان کمیسیون یک پی (و یا دیگر عناوین مشابه) موجود می باشد. یک پی مختار است مطابق با تعرفه های مذکور هزینه خدمات را از پذیرنده دریافت و یا راسا از حساب مجازی پذیرنده برداشت نماید. کلیه کسور قانونی مربوط به تعرفه خدمات از جمله مالیات ارزش افزوده بر عهده مشتری می باشد.

۳.۲) مستندات فنی مربوط به درگاه در وبسایت موجود بوده و در صورت نیاز بروزرسانی خواهد شد.

۳.۳) معیار تبدیل نرخ ارزهای موجود در حساب مجازی پذیرنده تابلو اعلام نرخ های ارز موجود در پنل کاربری پذیرنده می باشد. در صورت درخواست برداشت وجه از حساب مجازی، مبلغ درخواستی ظرف ۲۵ روز کاری پس از کسر کمیسیون یک پی به حساب معرفی شده پذیرنده واریز خواهد شد. بدیهی است در صورت تغییر قوانین، بخشنامه ها و آیین نامه های مربوطه از زمان لازم الاجرا شدن آنها کلیه محاسبات و واریزی ها مطابق با شرایط و ضوابط جدید صورت خواهد پذیرفت.

۳.۴) چنانچه سرویس دهنده مبداء محدودیتی در درگاه ایجاد نماید و یا درگاه را بطور کلی مسدود نماید اولا یک پی هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و ثانیا کلیه محدودیت های مذکور برای پذیرنده نیز فوراً لازم الاجرا خواهد بود. پذیرنده ضمن همین قرارداد حق هرگونه اعتراض و ادعا را نسبت به شرایط اعلامی سرویس دهنده مبداء ساقط نموده و خود را متعهد به اجرای آنها می نماید.

۳.۵) چنانچه در بازار ارز تلاطم شدیدی روی دهد یک پی مختار خواهد بود سامانه تبدیل حساب مجازی را تا اطلاع ثانوی مسدود نموده و امکان جابجایی پول در حساب مجازی همراه با امکان ورود مبالغ حساب مجازی را متوقف نماید.


حقوق و تعهدات یک پی

۴.۱) چنانچه یک پی تشخیص دهد پذیرنده هر یک از مفاد این قرارداد، قوانین موضوعه و یا ابلاغیه ها را نقض نماید و یا آنکه یک پی شکایتی از کاربران در رابطه با درگاه دریافت نماید اولا مختار خواهد بود بدون هرگونه اخطار قبلی نسبت به تعلیق و توقیف حساب کاربری پذیرنده اقدام نماید. توقیف حساب کاربری پذیرنده شامل توقیف کلیه مبالغ موجود در حساب مجازی آن نیز می باشد. ثانیا یک پی حسب درخواست مراجع ذی صلاح نسبت به افشاء اطلاعات پذیرنده به آنها اقدام خواهد کرد. توقیف حساب کاربری تا زمان تعیین تکلیف موضوع تخلف ادامه خواهد داشت.

۴.۲) چنانچه در بازار ارز تلاطم شدیدی روی دهد یک پی مختار خواهد بود سامانه تبدیل حساب مجازی را تا اطلاع ثانوی مسدود نموده و امکان جابجایی پول در حساب مجازی همراه با امکان ورود مبالغ حساب مجازی را متوقف نماید.

۴.۳) یک پی مختار خواهد بود در صورت الزام قانونی، کسور قانونی مربوطه را اعم از مالیات ارزش افزوده از تراکنش های درگاه برداشت نماید.

۴.4) یک پی هیچ گونه مسئولیتی در قبال شرایط و قوانین حاکم بر قوانین مالی و بانکی ندارد.


حقوق و تعهدات پذیرنده

۵.۱) پذیرنده متعهد است صرفا در حوزه ای که در زمان انعقاد قرارداد به یک پی اعلام نموده است فعالیت نماید و چنانچه قصد داشته باشد در حوزه دیگری کالا و یا خدمات عرضه کند پیش از آغاز عملیات می بایست یک پی را کتبا و یا از طریق رایانامه مطلع نماید.

۵.۲) پذیرنده می بایست در وبسایت خود موارد زیر به صورت عمومی و قابل دسترس برای کاربران درج نماید و پیش از خرید رضایت کاربر را نسبت به آنها کسب نماید:

۱) امکان عودت کالا و یا خدمات خریداری شده

۲) در صورت امکان عودت، شرایط عودت و مدت زمان مورد نیاز

۳) مالیات ها و عوارض اخذ شده

۴) نحوه حفاظت از داده های شخصی

۵) توضیحات مکفی در رابطه با کالا و خدمات ارائه شده

۶) درج لوگو یک پی در وبسایت (مگر آنکه خلاف آن طبق سند دیگری توافق شده باشد)

۷) اطلاعات تماس شامل رایانامه، تلفن و آدرس پستی

۸) ارائه شماره پیگیری پس از هر پرداخت و عودت پرداختی های ناموفق

۵.۳) پذیرنده می بایست علاوه بر رعایت قوانین و مقررات (مطابق با قلمرو مبداء و مقصد)، از اقدامات ذیل این بند نیز خودداری نماید. در غیر این صورت یک پی بصورت فوری و بدون نیاز به اعلام قبلی مختار به مسدود سازی اکانت وی خواهد بود. تخلفات شامل موارد ذیل می باشد:

۱) انتقال درگاه به غیر و فروش کالا و خدماتی جزء کالای موجود در وبسایت

۲) غیر فعال نمودن درگاه به میزان بیش از 72 ساعت بدون اعلام قبلی به یک پی

۳) عدم درج اینماد و یا انقضای اینماد و عدم تمدید آن در موعد مقرر (صرفا در مورد درگاه ریالی)

۴) درز اطلاعات کاربران

۵) هر گونه معامله صوری و غیرواقعی

۶) هرگونه عملیات پولشویی و یا شبه پولشویی

۷) ارائه هرگونه اطلاعات غیرواقعی به یک پی

۸) ارائه خدمات به کاربران آمریکایی، پاکستان و فلسطین اشغالی

۵.۴) پذیرنده ضمن قبول این قرارداد تعرفه خدمات ارائه شده را که در وبسایت قابل دسترس است همراه با کلیه تغییرات بعدی قبول نموده و خود را متعهد به پرداخت آنها می نماید.

۵.۵) پذیرنده متعهد است در صورت تغییر Valid IP، صنف یا هرگونه موارد کلیدی ارائه شده (از جمله آدرس یا شغل) به یک پی جهت شناسایی خود، مجوزهای لازم را کسب نموده و مراتب را اعلام نماید. چنانچه اقامتگاه قانونی (نشانی) با شماره تماس پذیرنده تغییر یابد و نامبرده اطلاع ندهد، کلیه ابلاغ ها و مکاتبات در نشانی صدر قرارداد، ملاک ابلاغ خواهد بود وهمچنین دستورالعمل ها و قوانین حاکم بر اجرای قرارداد در این خصوص را که از طرف شرکت اعلام می شود رعایت نماید.

۵.۶) چنانچه به اشتباه، وجهی به صورت اضافی به حساب پذیرنده واریز شود، پذیرنده مجاز به برداشت وجه واریزی اضافی نبوده و باید در صورت تشخیص مراتب را سریعا اطلاع دهد. مراجع ذیصلاح مجاز هستند راسا و بدون انجام هیچ تشریفاتی در رفع اشتباه و برگشت وجوه از حساب پذیرنده اقدام کنند. در صورت برداشت سهوی و یا عمدی ظرف مدت ۷۲ ساعت وجه مربوطه را تامین نماید، در غیر اینصورت یک پی مختار خواهد بود نسبت به اقامه دعوی به طرفیت پذیرنده نزد محاکم صالحه قضایی اقدام نماید.

۵.۷) پذیرنده متعهد است تمامی شماره های پیگیری مربوط به درگاه را به مدت ۳۰ روز از تاریخ لحاظ هر تراکنش نزد خود نگهداری نماید. همچنین اطلاعات مربوط به تراکنش (شماره پیگیری، شماره مرجع، نام شرکت، نتیجه تراکنش) را حتی در شرایطی که وجه به حساب پذیرنده واریز نشده باشد به دارنده کارت نمایش دهد.

۵.۸) پذیرنده متعهد است در صورت رخداد موارد امنیتی مانند هک شدن سایت پذیرنده و … بلافاصله موارد را به یک پی اعلام نماید تا شرکت نسبت به غیرفعال سازی شماره پذیرنده مربوطه اقدام نماید. در صورت عدم اطلاع رسانی، مسئولیت کلیه سوء استفاده های احتمالی با پذیرنده خواهد بود.

۵.۹) پذیرنده متعهد است کلیه تغییرات فنی مرتبط با درگاه پرداخت اینترنتی را طبق مستندات اعلام شده از طرف شرکت و یا سرویس دهنده مبداء در زمان اعلام شده اعمال نماید و این شرکت مسئولیتی در خصوص اختلال و یا قطع شدن احتمالی سرویس های بانکی بین المللی یا شبکه شتاب کشور است، نخواهد داشت.

۵.۱۰) پشتیبانی و پاسخگویی به مشکلات مشتریان و کاربران در خصوص کلیه مسائل و موارد مربوط به کالا و خدمات برعهده پذیرنده است.

۵.۱۱) پذیرنده متعهد است در صورت درخواست یک پی، کلیه اطلاعات مربوط به فعالیت تجاری خود، اقلام ارائه شده و افراد ذی نفع را تحویل ایشان نماید.

۵.۱۲) یک پی مختار خواهد بود در صورت دریافت شکایت و یا درخواست عودت مبلغ از طرف شخص پرداخت کننده و یا سرویس دهنده مبداء، راسا مبالغ پرداخت شده را از حساب مجازی پذیرنده برداشت و به کاربران عودت نماید. بدیهی است در صورت عدم کفاف مبالغ موجود در حساب مجازی پذیرنده، یک پی مختار است علاوه بر پیگیری قضایی، در تراکنش های آتی مبالغ معوقه را از حساب مجازی پذیرنده برداشت نماید.

ابلاغیه

۶.۱) کلیه اعلانات و ابلاغیه ها به پذیرنده از طریق رایانامه و یا پنل کاربری ابلاغ خواهد شد. این وظیفه پذیرنده است که بصورت مرتب و در فواصل کوتاه مدت به پنل کاربری مراجعه و از آخرین ابلاغات و تغییرات آگاهی کسب کند. در هر صورت کلیه اعلانات و ابلاغیه ها از هنگام ارسال برای پذیرنده لازم الاجرا بوده پذیرنده ملزم به رعایت آنها می باشد.

خاتمه

۷.۱) این قرارداد تا زمانی که پذیرنده کتباً و یا از طریق رایانامه عدم تمایل خود به ادامه همکاری را به یک پی اعلام نماید و حساب کاربری وی بسته شود بین طرفین جاری خواهد بود، مگر آنکه یک پی به هر دلیلی حاضر به ادامه همکاری نباشد که در این صورت می تواند قرارداد را به صورت یک جانبه و با اعلام قبلی سه روزه خاتمه ببخشد. در صورت خاتمه مدت قرارداد به دلیلی جز تخلف پذیرنده، وی می تواند مبالغ موجود در حساب مجازی خود را مطابق با مفاد این قرارداد برداشت نماید. پذیرنده از تاریخ خاتمه می بایست استفاده از درگاه را متوقف نموده و هرگونه علائم و مشخصات یک پی را از وبسایت و اپلیکیشن خود حذف نماید.

خسارات

۸.۱) چنانچه هر یک از طرفین قرارداد هر کدام از تکالیف یا تعهدات خود یا هر یک از شروط قرارداد را جزئاً و یا کلاً نقض کنند و یا به موجب هرگونه فعل و یا ترک فعل خود خسارت و ضرر و زیانی به طرف مقابل وارد سازند، باید از عهده جبران زیان ها و خسارات وارده به طرف دیگر اعم از ضرر و زیان و تفویت منافع برآیند. زیان دیده مجاز است کلیه مطالبات خود مربوط و ناشی از این قرارداد را تحت هر عنوان و مبلغ که باشد، از قبیل (و نه محدود به) خسارات و جرایم را از محل مطالبات زیان زننده نزد خود ناشی از این قرارداد استیفا و تهاتر نماید.

حل اختلاف

۹.۱) تمام تلاش یک پی این خواهد بود که در روابط بین دو طرف اختلافی ایجاد نشود و در صورت اختلاف نیز این اختلافات با حسن نیت و همکاری طرفین حل شوند. در هر حال، در صورتی که اختلافی بر سر مفاد این قرارداد یا اجرای آن یا هرگونه رابطه دو طرف ایجاد گردد، هر یک از طرفین می توانند با مراجعه به مراجع قضایی ذیصلاح شهر تهران نسبت به حل اختلاف پیش آمده اقدام نمایند.